domů  >> AUDIO a VIDEO příslušenství >>

1. vložky (přenosky) i do gramofonu TESLA

        1   2   3 

dolů


  

   kod

   popis cena s DPH
1a PMG09S  univerzální magnetodynamická přenoska SANYO i pro gramofon TESLA
1b BLACKS  univerzální magnetodynamická přenoska Analogis i pro gramofon TESLA
2a VAT91  univerzální magnetodynamická přenoska Audio Technica i pro gramofon TESLA
2b VM95E  univerz. magnetodynamická přenoska Audio Technica i pro gramofon TESLA pro náročnější
3a OMB5R  replika univerz. magnetodynamická přenoska bez krytu i pro gramofon TESLA doprodej
3a OMB5CH  náhradní hrot (chvějka) pro vložky OMB5
4a VK4204  krystalová přenoska do gramofonu  TESLA  originál náhrada
4b VK4302  krystalová přenoska do gramofonu TESLA, nové provedení - náhrada náhrada
6 VGRAMO  váha pro gramofon, měří tlak na hrot 1,25-4 g ( 12,5-40 mN)

 1a   1a   2a   2b   3a   3b   4a   4b   6 
PMG09S BLACKS VAT91 VM95E OMB5R OMB5ECH náhrada náhrada VGRAMO


 výměna staré magnetodynamické vložky (přenosky) TESLA VM2101, VM2102, VM2103, VM2202, VM2204

původní přenoska TESLA VM2101, VM2102, VM2103

původní přenoska TESLA VM2202, VM2203, VM2204

  1. Demontáž hlavičky:

Magnetodynamická vložka (přenoska) TESLA VM2101, VM2102, VM2103, nebo VM2202 a VM2204 je namontována v odnímatelné hlavičce, která se dá sundat z raménka. Proti náhodnému vysunutí je hlavička zajištěna aretačním plastovým kroužkem (v místě mezi hlavičkou a raménkem). Kroužkem pootočíte a hlavičku i s vložkou vytáhnete tahem k sobě. 

 

 

   2. Výměna vložky (přenosky):

Vložka je k hlavičce přišroubována 2ks šroubků M2,5 které musíme odšroubovat. Na vložce jsou nasunuty 4 kablíky s nástrčnými konektory, které opatrně stáhnete z vývodů vložky. POZOR, časem bývají ztvrdlé a snadno se lámou, pokud se ulomí, je nutné je znovu připájet na původní místo. Po vyjmutí a odpojení přenosky TESLA ji nahradíme novým typem. Současné typy májí lepší přeslechy (rozdíl) mezi kanály a lepší poměr signál/šum díky vyššímu výstupnímu napětí. Přenosku přišroubujete do stejné polohy, jako byla původní. Na vývody nasunete jednotlivé kablíky dle popisky u vývodů. Po připojení vložky nasaďte zpět hlavičku na raménko a zajistěte pootočením aretačního kroužku proti náhodnému vysunutí. Pak doporučujeme raménko opět vyvážit a nastavit doporučený tlak na hrot dle typu přenosky, bývá cca 2g (20mN). 

  3. Nastavení a vyvážení raménka přenosky: 

Pro maximální využití kvality nové přenosky doporučujeme kontrolu nastavení tlaku na hrot. U většiny gramofonů se to dělá takto: nastavte na stupnici závaží tlaku na hrot na "0" a raménko by mělo být v rovnovážné poloze, (raménko nejde dolů ani nahoru), pokud tomu tak není, tak hlavní závaží pro nastavení "0" posuňte tak, aby raménko s vložkou bylo v rovnováze. ( U některých modelů je hlavní závaží aretováno aretačním šroubkem, který musíte uvolnit a po nastavení opět dotáhnout). Pak už jen na stupnici nastavíte doporučený tlak dle tabulky (1,5-2,5 g). U některých gramofonů je nutná váha pro změření a nastavení správného tlaku na hrot. Doporučujeme z naší nabídky VGRAMO

Pokud si na výměnu vložky netroufáte, nebo pokud se Vám utrhly drátky, můžete nám hlavičku i s původní přenoskou zaslat a my Vám ji vyměníme a kablíky opravíme a vrátíme zpět. U vložek zakoupených u nás je výměna vložky a oprava jednoho utrženého kablíku zdarma. Poznámka:pokud jsou kablíky poškozeny neodborným pájením a nebo schází, pak opravu vyúčtujeme dle rozsahu poškození.

PS1: k některým gramofonům se dodávala plastová váha - houpačka s ryskou se stupnicí s označením tlaku. Houpačka se položí na talíř pod hrot a hrot se položí do podélné drážky v houpačce a pootáčením talíře se hrot posouvá v drážce houpačky, která dle zatížení mění svou polohu, když je houpačka v rovnováze, tak v místě dotyku hrotu odečteme údaj ze stupnice, který udává aktuální tlak. V případě nutnosti provedeme korekci posunutím závaží. 

PS2: pro správnou funkci přenosu zvuku je nutný korekční předzesilovač pro magnetickodynamickou přenosku. Staré zesilovače (TESLA) tyto předzesilovače měli již zabudovány a stačilo jen přepnout správné tlačítko pro magnetodynamickou vložku. U zahraničních zesilovačů vstup pro gramo bývá označen PHONO. Současné zesilovače ale i věže již tyto korekční zesilovače pro gramofon často nemají. Že potřebujete korekční zesilovač poznáte tak, že připojený gramofon hraje slabě a divně, jak ze starého telefonu, žádné hloubky a spíš sykavky a hodně výšek. Tento problém vyřeší dokoupení předzesilovače pro magnetodynamickou přenosku, který jednak zajistí dostatečné zesílení a také hlavně upraví kmitočtovou charakteristiku přenosu tak, aby bylo zabarvení zvuku věrné originálu nahrávky.  PMG09S  univerzální magnetodynamická přenoska SANYO i do gramofonu TESLA

 Univerzální magnetodynamická přenoska firmy SANYO o standardní rozteči 1/2"(12,7mm). Identické provedení jako VAT91. Vhodná náhrada přenosky TESLA řada VM2101, VM2102, VM2103, VM2202, a VM2204 a MF101 montáž šroubky. Tuto přenosku lze bez problémů použít za jakoukoliv mechanicky příbuznou magnetodynamickou přenosku.

Po výměně doporučuji raménko znovu vyvážit pro nastavení optimálního tlaku na hrot. Této vložce stačí menší tlak na hrot, tím se zmenšuje opotřebení desky.  Určeno pro běžné domácí HiFi systémy.

 

PMG09S  cena

 technická data

systém     magnetodynamický
typ.hrotu     kónický (svérický)
materiál chvějky     hliníková trubička
citlivost na 1 kHz     4 mV  / 1kHz
síla na hrot    1,5 - 2,5 g (15-25mN)
kmitočtové pásmo    20 - 20 000 Hz (+/-2dB)
odstup kanálů    18 dB na 1 kHz
vyvážení kanálů    
zatěžovací impedance    47 kOhm
hmotnost    5,0 g
montážní rozteč    1/2" - 12,7 mm
šroubky    M 2,5

náhradní hrot 13465

 
 Pro připojení gramofonu k zesilovači je pro správnou funkci nutný korekční předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku. Pokud tento korekční předzesilovač není součástí gramofonu a váš zesilovač nemá speciální vstup PHONO pro magnetodynamickou přenosku, je nutné předzesilovač dokoupit. Vhodné předzesilovače najdete zde.

  BLACKS  univerzální magnetodynamická vložka i do gramofonu TESLA

 Univerzální magnetodynamická přenoska firmy Analogis s vysokou poddajností s montáží na šroubky o standardní rozteči 1/2"(12,7mm). Identické provedení jako VAT91. Vhodná náhrada přenosky TESLA řada VM2101, VM2102, VM2103, VM2202, a VM2204 a MF101 montáž šroubky. Tuto přenosku lze bez problémů použít za jakoukoliv mechanicky příbuznou magnetodynamickou přenosku.

Po výměně doporučuji raménko znovu vyvážit pro nastavení optimálního tlaku na hrot. Této vložce stačí menší tlak na hrot, tím se zmenšuje opotřebení desky. Součástí dodávky je kryt hrotu a dva páry různě dlouhých montážní šroubků a dvě matičky. Určeno pro běžné domácí HiFi systémy.

 

BLACKS  cena

 technická data

systém     magnetodynamický
typ.hrotu     kónický (svérický)
materiál chvějky     hliníková trubička
citlivost na 1 kHz     3,5 mV  / 1kHz
síla na hrot    1,4 - 2,5 g (14-25mN)
kmitočtové pásmo    20 - 20 000 Hz (+/-2dB)
odstup kanálů    20 dB na 1 kHz
vyvážení kanálů    max.2,0 dB
zatěžovací impedance    47 kOhm
hmotnost    5,0 g
montážní rozteč    1/2" - 12,7 mm
šroubky    M 2,5

součástí dodávky je kryt hrotu a 2x 2ks montážních šroubků + 2 ks matice

náhradní hrot DN239

 
 Pro připojení gramofonu k zesilovači je pro správnou funkci nutný korekční předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku. Pokud tento korekční předzesilovač není součástí gramofonu a váš zesilovač nemá speciální vstup PHONO pro magnetodynamickou přenosku, je nutné předzesilovač dokoupit. Vhodné předzesilovače najdete zde.

  VAT91  originál univerzální magnetodynamická vložka i do gramofonu TESLA

 originální univerzální magnetodynamická přenoska firmy Audio Technica s vysokou poddajností s montáží na šroubky o standardní rozteči 1/2"(12,7mm), Vhodná náhrada přenosky TESLA řada VM2101, VM2102, VM2103, VM2202, a VM2204, montáž šroubky. Po výměně doporučuji raménko znovu vyvážit pro nastavení optimáního tlaku na hrot. Této vložce stačí menší tlak na hrot, tím se zmenšuje opotřebení desky. Součástí dodávky je odnímatelný kryt hrotu a dva páry různě dlouhých montážní šroubků a dvě matičky. Určeno pro běžné domácí HiFi systémy.

VAT91  cena

 technická data

systém     magnetodynamický
typ.hrotu     kónický (svérický)
materiál chvějky     hliníková trubička
citlivost na 1 kHz     3,5 mV  / 1kHz
síla na hrot    1,5 - 2,5 g (15-25mN)
kmitočtové pásmo    20 - 20 000 Hz (+/-2dB)
odstup kanálů    18 dB na 1 kHz
vyvážení kanálů    max.2,5 dB
zatěžovací impedance   40 - 60 kOhm
hmotnost    5,2 g
montážní rozteč    1/2" - 12,7 mm
šroubky    M 2,5

součástí dodávky je kryt hrotu a 2x 2ks montážních šroubků + 2 ks matice

náhradní hrot HAT91  cena

 
vyrovnaná frekvenční charakteristika, vysoká poddajnost a dobrá hodnota přeslechu mezi kanály předurčuje tuto vložku k zabudování  do kvalitních gramo chassis. Chvějka je osazena eliptickým diamantovým hrotem. Při dodržení svislé síly na hrot nedojde ke znatelnému opotřebení ani po dlouhodobém používání. Po výměně a náhradě vložky TESLA VM.... doporučujeme raménko znovu vyvážit a nastavit předepsaný tlak na hrot pro tuto vložku.  Pro připojení gramofonu k zesilovači je pro správnou funkci nutný korekční předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku. Pokud tento korekční předzesilovač není součástí gramofonu a váš zesilovač nemá speciální vstup pro magnetodynamickou přenosku, je nutné předzesilovač dokoupit. Vhodné předzesilovače najdete zde.

  VM95E  originál univerzální magnetodynamická vložka i do gramofonu TESLA

 Tato originální univerzální magnetodynamická přenoska vyšší kvality firmy Audio Technica se standardní montáží na šroubky o rozteči 1/2"(12,7mm) Určena pro běžné domácí HiFi gramofony pro vyšší nároky na kvalitu snímání vyšších frekvencí.Tato přenoska má optimální poměr cena/výkon. Vhodná náhrada za staré přenosky TESLA řada VM2101, VM2102, VM2103, VM2202, a VM2204. Po výměně doporučuji raménko znovu vyvážit pro nastavení optimálního tlaku na hrot. Této přenosce stačí menší tlak na hrot, než u krystalových přenosek a tím se zmenšuje opotřebení desky. Součástí dodávky je odnímatelný kryt hrotu a dva páry různě dlouhých montážní šroubků a dvě matičky. 

Určeno pro náročnější domácí HiFi systémy a doporučujeme pro gramofony TESLA NC420, NC440, NC450, NC452, NC500 a další od firem Audio-Technica, CEC, Denon, Dual, Garrand, General Electric, JVC, Nikko, Pioneer, Radio Shack, Sansui, Sony, Technics,Yamaha a další.

VM95E  cena

 technická data

systém     magnetodynamický
typ.hrotu     elyptický 0,3x0,7
citlivost na 1 kHz     4 mV  / 1kHz
síla na hrot    1,8 - 2,2 g (15-25mN)
kmitočtové pásmo    20 - 20 000 Hz (+/-2dB)
odstup kanálů    20 dB na 1 kHz
vyvážení kanálů    max.2 dB
impedance cívky    3,3 kohm
doporučená kapacitní zátěž    100 - 200 pF
vertikální úhel snímání    23°
zatěžovací impedance    47 kOhm
hmotnost    6,1 g
montážní rozteč    1/2" - 12,7 mm
šroubky    M 2,5

součástí dodávky je kryt hrotu a 2x 2ks montážních šroubků + 2 ks matice

náhradní hrot AT-VMN95C

 
vyrovnaná frekvenční charakteristika, vyšší citlivost a vynikající hodnota přeslechu mezi kanály předurčuje tuto vložku k zabudování  do kvalitních HiFi gramo chassis. Chvějka je osazena eliptickým diamantovým hrotem. Při dodržení svislé síly na hrot nedojde ke znatelnému opotřebení ani po dlouhodobém používání. Po výměně a nebo náhradě přenosky TESLA VM.... doporučujeme raménko znovu vyvážit a nastavit předepsaný tlak na hrot pro model.  Pro připojení gramofonu k zesilovači je pro správnou funkci nutný korekční předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku. Pokud tento korekční předzesilovač není součástí gramofonu a váš zesilovač nemá speciální vstup PHONO pro magnetodynamickou přenosku, je nutné předzesilovač dokoupit. Vhodné předzesilovače najdete zde.

  OMB5R  replika univerzální magnetodynamická vložka i do gramofonu TESLA

 univerzální magnetodynamická rychlostní vložka s vysokou poddajností s montáží na šroubky o rozteči 1/2"(12,7mm), Přímá náhrada TESLA řada VM2101, VM2102, VM2103, VM2202, a VM2204, montáž šroubky. Po výměně doporučuji znovu vyvážit. Této vložce stačí menší tlak na hrot, tím se zmenšuje opotřebení desky. Vývody jsou shodně barevně značeny, jako u vložky TESLA, bílá, červená, modrá a zelená. POZOR - Kryt hrotu a ani šroubky nejsou součástí dodávky, proto je tato levnější vložka výhodná jen jako výměna za poškozenou vložku OMB5 nebo 10.

OMB5R  cena

 technická data

systém     magnetodynamický
materiál hrotu     diamant
citlivost na 1 kHz     3,2 mV
síla na hrot    1,7 - 2,2 g (17-22mN)
kmitočtové pásmo    22 - 20 000 Hz (+/-2dB)
odstup kanálů    21 dB na 1 kHz
zatěžovací impedance   47 kOhm
hmotnost    5,7 g
montážní rozteč    1/2" - 12,7 mm
šroubky    M 2,5

dodává se bez šroubků a ochranného krytu hrotu !

 

vyrovnaná frekvenční charakteristika, vysoká poddajnost a velká hodnota přeslech mezi kanály předurčuje tuto vložku k zabudování  do kvalitních gramo chassis. Chvějka je osazena eliptickým diamantovým hrotem. Při dodržení svislé síly na hrot nedojde ke znatelnému opotřebení ani po dlouhodobém používání. Po výměně a náhradě vložky TESLA VM.... doporučujeme raménko znovu vyvážit a nastavit předepsaný tlak na hrot pro tuto vložku. Vývody jsou shodně barevně značeny, jako u vložky TESLA, bílá, červená, modrá a zelená. Pro připojení gramofonu k zesilovači je pro správnou funkci nutný korekční předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku. Pokud tento korekční předzesilovač není součástí gramofonu a váš zesilovač nemá speciální vstup pro magnetodynamickou přenosku, je nutné předzesilovač dokoupit. Vhodné předzesilovače najdete zde.

  OMB5CH  náhradní hrot (chvějka) pro vložky OMB..

 náhradní hrot pro vložky OMB5R, OMB5E, OM5E, OMB10, OM10

OMB5CH  cena

 technická data

 úhel sklonu    20°
materiál hrotu     diamant
  typ hrotu     eliptický
  poloměr hrotu    R8 / 18um

  VK4204  originál krystalová vložka do gramofonu TESLA

tato přenoska se již 30 let nevyrábí a již není dostupná. vhodné náhrady

Originál krystalová vložka (přenoska) TESLA pro starší gramofony TESLA s krystalovou přenoskou, např.NZC030, NZC150 aj., Přímá  náhrada všech původních vložek TESLA řady VK... např. VK4101, VK4102, VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4303). montáž zasunutím do konektoru nebo držáku.

VK4204  cena

 technická data

systém     krystalový
materiál hrotu     safír
doporučený tlak na  hrot     4,3 - 5g  (43-50 mN)

 originál TESLA


  VK4302  krystalová vložka do gramofonu TESLA

tato přenoska se již 30 let nevyrábí a již není dostupná. vhodné náhrady

Krystalová vložka (přenoska) pro starší gramofony TESLA, např.NZC030, NZC150 aj., téměř přímá  náhrada původních vložek TESLA řady VK... např.VK4101, VK4102, VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4203). Má prodlouženou životností hrotu. Vložka má dva identické hroty, které jsou umístěny proti sobě na ose, vymění se jednoduchým přehozením páčky, která otočí hrot kolem osy o 180°. montáž zasunutím do konektoru nebo držáku.

VK4302  cena

 technická data

systém     krystalový
materiál hrotu     safír
doporučený tlak na  hrot     4,3 - 5g  (43-50 mN)

proti původní vložce TESLA má tato vložka dva identické hroty, které jsou umístěny proti sobě na ose,  vymění se jednoduchým přehozením páčky, která otočí hrot kolem osy o 180°

U některého staršího způsobu upevnění - zasunutí vložky do plechového držáku, který zajíždí do drážek na bocích v zadní části vložky, je nutná drobná mechanická úprava držáku (roztažením (rozevření) držáku případně lehkým přilepením vložky a tím zajištění proti vysunutí. Tato vložka totiž upevňovací drážky v zadní části, tak jak to měly vložky TESLA, nemá.


  VGRAMO  váha pro gramo, měří tlak na hrot 1,25 - 4 g

  Jednoduchá váha pro nastavení svislého tlaku na hrot magnetodynamické přenosky. Určeno k nastavení především gramofonů, které nemají stupnici pro vyvážení nebo k rychlé kontrole tlaku na hrot.. Funkce je na principu vyvážené houpačky. Váhu postavíme na kotouč a přenosku usadíme hrotem do podélné drážky asi do středu stupnice. Mírným pootáčením talíře se hrot posouvá v drážce houpačky, která se naklání na jednu nebo druhou stranu a my se snažíme se najít rovnovážnou polohu. Pokud je houpačka v rovnovážné poloze, pak hodnotu síly tlaku odečteme na stupnici v místě dotyku hrotu. Stupnice je uvedena v gramech. Pro přepočet na Newtony platí   1 gram = 10mN

VGRAMO  cena

 technická data

měřící  rozsah     1,25 až 4 g   (12,5 až 40 mN)
způsob měření      houpačka v rovnovážné poloze
 


 Můžeme zajistit  nejrůznější typy hrotů nebo vložek téměř do všech všech typů gramofonů

 Cenovou nabídku zašleme po identifikaci  hrotu, např. podle zaslání vadného hrotu nebo detailního obrázku (foto vložky). Pro vyhledání správného hrotu je nutná nejen barva a tvar hrotu ale i některé detaily plastového držáku. (různé žlábky a výčnělky). Proto je často nutné detailní foto, kde jsou i drobné detaily hrotu nebo vložky, nutné pro přesnou identifikaci, neboť existuje více podobných hrotů nebo vložek. Informace o výrobci jsou jen pomocné údaje. V případě, že daný hrot nedokážeme dohledat, můžeme nabídnout vhodnou náhradní vložku.
domů  >> AUDIO a VIDEO příslušenství >> 2. vložky (přenosky) i do gramofonu TESLA

        1   2   3 

 

další nabídka: 

 

 

 

 domovská stránka TV-servis

Aktualizace stránky 01.05.2021  Všechny ceny byly aktualizovány a jsou s DPH