domů  >> AUDIO a VIDEO příslušenství >>

1. krystalové přenosky i do gramofonu TESLA

          1   2 

dolů


  

   kod

   popis cena s DPH
1 VK4204  krystalová přenoska do gramofonu TESLA  originál  
2 VK4302  krystalová přenoska do gramofonu TESLA, nové provedení - náhrada
3a VK4302A  náhrada krystalová přenoska do gramofonu  TESLA varianta A
3b VK4302B  náhrada krystalová přenoska do gramofonu  TESLA varianta B
5a VST05  univerzální krystalová vložka MG-05, SANYO
5b VST05CH  náhradní hrot pro vložky MG-05, SANYO

 1   2   3a   3b   5a   5b 
VK4204 VK4302 VK4302A VK4302B VST05 VST05CH


 výměna staré krystalové vložky (přenosky) 

TESLA VK4101, VK4102, VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4303

Náhrada této přenosky může být problematická, neboť přímá náhrada neexistuje. Způsob náhrady záleží na způsobu uchycení přenosky v raménku, existují dva způsoby uchycení:

a) přenoska řady VK4xxx je přímo zasunuta v konektoru, který je součástí raménka a který současně slouží i jako držák přenosky. 

Toto provedení se používalo u levnějších a kufříkových gramofonů TESLA. U tohoto provedení je náhrada komplikovaná, neboť do tohoto konektoru nepasuje žádná z dostupných přenosek. Jediná možnost je předělávka na jin typ krystalové přenosky. Předělávka spočívá v likvidaci zásuvného konektoru, povytažení připojovacích kablíků a připájení 4 ks miniaturních konektorů. Dále je potřeba vyrobit držák pro novou krystalovou přenosku a ten vlepit do raménka, vložit novou přenosku do držáku a nakonec správně připojit 4 kablíky k přenosce. Vhodná přenoska varianta A

 

b) přenoska je v plechovém držáku, který je přišroubován v hlavičce raménka dvěma šroubky s roztečí 1/2" (12,7mm).

 U tohoto provedení je náhrada bez problémů, máte spoustu možností řešení. Navíc si můžete svůj gramofon o třídu vylepšit a místo krystalové přenosky můžete použít lepší magnetodynamickou přenosku. Ale pozor, magnetodynamická přenoska vyžaduje speciální korekční předzesilovač. Většina gramofonů TESLA se zesilovačem na to pamatovala a má korekční zesilovač zabudován a je možno ho připojit pouhým stlačením správného tlačítka pro volbu typu přenosky (MK/MG - krystalové nebo magnetodynamická). U gramofonových schasí je nutno gramo připojit do zesilovače, který má vstup PHONO (pro magnetodynamickou přenosku) a nebo dokoupit univerzální korekční zesilovač (máme je v nabídce), který připojíme mezi gramo a zesilovač. Zesilovač pak můžete použít jakýkoliv běžným vstupem např. TUNER, AUX, TAPE, CD. 

Při použití krystalové přenosky zůstává vše původní. Jen se z hlavičky raménka odšroubuje původní plechový kryt s původní vložkou - přenoskou a přišroubuje se nová přenoska. Ale pozor, můžete použít jen krystalové přenosky vhodné pro montáž na šroubky. (máme je v nabídce varianta B) Po přišroubování připojíte (nasunete) správně barevné kablíky na jednotlivé vývody přenosky. (červený,bílý, modrý a zelený)  VK4204  originál krystalová vložka do gramofonu TESLA

  Originál krystalová vložka (přenoska) TESLA pro starší gramofony TESLA s krystalovou přenoskou, např.NZC030, NZC150 aj., Přímá  náhrada všech původních vložek TESLA řady VK... např. VK4101, VK4102, VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4303). montáž zasunutím do konektoru nebo držáku.

VK4204  cena

 technická data

systém     krystalový
materiál hrotu     safír
doporučený tlak na  hrot     4,3 - 5g  (43-50 mN)

 originál TESLA


  VK4302  krystalová vložka do gramofonu TESLA

  univerzální krystalová vložka (přenoska) pro starší gramofony TESLA, např.NZC030, NZC150 aj., téměř přímá  náhrada původních vložek TESLA řady VK... např.VK4101, VK4102, VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4203). Má prodlouženou životností hrotu. Vložka má dva identické hroty, které jsou umístěny proti sobě na ose, vymění se jednoduchým přehozením páčky, která otočí hrot kolem osy o 180°. montáž zasunutím do konektoru nebo držáku.

VK4302  cena

 technická data

systém     krystalový
materiál hrotu     safír
doporučený tlak na  hrot     4,3 - 5g  (43-50 mN)

proti původní vložce TESLA má tato vložka dva identické hroty, které jsou umístěny proti sobě na ose,  vymění se jednoduchým přehozením páčky, která otočí hrot kolem osy o 180°

U některého staršího způsobu upevnění - zasunutí vložky do plechového držáku, který zajíždí do drážek na bocích v zadní části vložky, je nutná drobná mechanická úprava držáku (roztažením (rozevření) držáku případně lehkým přilepením vložky a tím zajištění proti vysunutí. Tato vložka totiž upevňovací drážky v zadní části, tak jak to měly vložky TESLA, nemá.


  VK4302A  univerzální krystalová přenoska náhrada za TESLA varianta A

 Univerzální krystalová přenoska SANYO vhodná pro předělání a náhradu krystalových přenosek TESLA řady VK... např.VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4203. Tato náhrada je určena pro raménka s uchycením přenosky nasunutím do konektoru a součástí dodávky je vhodný držák přenosky.

Nejčastěji používaná gramo přenoska SANYO VST05 u většiny levnějších gramofonů. Nejčastěji je označována ST-05 nebo MG-05. Uchycení shora za výstupek na zadní straně a žlábek na přední, má vyměnitelný hrot. Náhradní hrot VST05

VK4302A  cena

 technická data

systém     krystalový
náhrada TESLA     řada VK42..  VK43..
řešení     náročnější předělání

krystalová přenoska

určeno pro raménka, kde byla původní přenoska TESLA  zasunuta v konektoru

 

 Úprava je trochu složitější, je nutné odstranit původní konektor, ve kterém byla přenoska zasunuta a povytáhnout přípojné kablíky, na které je potřeba připájet vhodný mini konektor, který půjde zasunout na vývody nové přenosky. Pak je nutné dodaný držák vlepit do raménka tak, aby se hrot nové přenosky nacházel ve stejné poloze, jako ten  původní. (např. stejná vzdálenost od čela raménka). Pak už jen zbývá nasadit správně konektory s kablíky a přenosku zacvaknout do nového držáku.

 

součástí dodávky je nový držák přenosky

 způsob upevnění - zasunutí vložky zadní stranou do držáku a zajištění na přední straně západkou. Na kontakty jsou nasunuty konektory s kablíky.


  VK4302B  univerzální krystalová přenoska náhrada za TESLA, varianta B

 Univerzální krystalová přenoska SANYO vhodná pro předělání a náhradu krystalových přenosek TESLA řady VK... např. VK4201,VK4202, VK4203, VK4204, VK4301, VK4302, VK4203. Tato náhrada je určena pro raménka s uchycením přenosky připojené kablíky a přišroubovaném plechovém držákem šroubky se standardní roztečí, součástí dodávky je vhodný držák přenosky.

Nejčastěji používaná gramo přenoska SANYO VST05 u většiny levnějších gramofonů. Nejčastěji je označována ST-05 nebo MG-05. Uchycení shora za výstupek na zadní straně a žlábek na přední, má vyměnitelný hrot. Náhradní hrot VST05

 

VK4302B  cena

 technická data

systém     krystalový
náhrada TESLA     řada VK42..  VK43..
řešení     jednoduché předělání

krystalová přenoska

určeno pro raménka, kde byla původní přenoska v plechovém držáku přišroubovaném dvěma šroubky

 

 Úprava je jednoduchá. Odšroubujeme původní plechový držák a přišroubujeme nový- plastový. Do držáku vložíme novou přenosku. Pak už jen zbývá nasadit správně konektory s kablíky a je hotovo

součástí dodávky je nový držák přenosky

poznámka

protože máte raménko se standardním uchycením přenosky, tak se nabízí také možnost výměny za magnatodynamickou přenosku a tím zlepšit kvalitu gramofonu na vyšší třídu. Magnetodynamická přenoska má lepší vlastnosti a menší tlak na hrot vám neopotřebovává desku a je méně náchylná na poruchy z poškrábané desky, jsou potlačeny. Magnetodynamická přenoska ale pro správnou funkci potřebuje korekční předzesilovač. Většina gramofonů TESLA se zesilovačem ho má a stačí jen přepnout správné tlačítko. Též. pokud máte zesilovač se vstupem PHONO, pak nemusíte nic řešit. Pokud to ale namáte, je nutno dokoupit vhodný korekční  předzesilovač.

 způsob upevnění - přišroubování plastového držáku do hlavičky raménka a nasunutí přenosky do plastového držáku. Na kontakty jsou nasunuty konektory s kablíky.


  VST05  univerzální krystalová vložka MG-05, ST-05 SANYO

  univerzální krystalová vložka (přenoska), nejčastěji používaná gramo přenoska u většiny levnějších gramofonů. Nejčastěji je označována ST-05 nebo MG-05. Uchycení shora za výstupek na zadní straně a žlábek na přední, má vyměnitelný hrot. Náhradní hrot VST05

VST05  cena

 technická data

systém     krystalový

krystalová vložka (přenoska)

 způsob upevnění - zasunutí vložky zadní stranou do držáku a zajištění na přední straně západkou. Na kontakty jsou nasunuty konektory s kablíky.


  VST05CH  náhradní hrot pro vložku VST05

  náhradní hrot pro krystalovou vložku (přenosku) VST05, nejčastěji používanou u většiny levnějších gramofonů. Nejčastěji je označována SANYO ST-05 nebo MG-05

VST05CH  cena

 technická data

systém     krystalový

náhradní hrot

 způsob upevnění - zasunutí vložky zadní stranou do držáku a zajištění na přední straně západkou. Na kontakty jsou nasunuty konektory s kablíky.
 Můžeme zajistit  nejrůznější typy hrotů nebo vložek téměř do všech všech typů gramofonů

 Cenovou nabídku zašleme po identifikaci  hrotu, např. podle zaslání vadného hrotu nebo detailního obrázku (foto vložky). Pro vyhledání správného hrotu je nutná nejen barva a tvar hrotu ale i některé detaily plastového držáku. (různé žlábky a výčnělky). Proto je často nutné detailní foto, kde jsou i drobné detaily hrotu nebo vložky, nutné pro přesnou identifikaci, neboť existuje více podobných hrotů nebo vložek. Informace o výrobci jsou jen pomocné údaje. V případě, že daný hrot nedokážeme dohledat, můžeme nabídnout vhodnou náhradní vložku.
domů  >> AUDIO a VIDEO příslušenství >> 2. vložky (přenosky) i do gramofonu TESLA

          1    2 


další nabídka:  

1

 předzesilovače pro gramofony

2  vložky (přenosky) i pro gramofony TESLA

 domovská stránka TV-servis

Aktualizace stránky 01.05.2021  Všechny ceny byly aktualizovány a jsou s DPH